مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد گفت: موکب اوقاف و امور خیریه استان به نام موکب شهدای مدافع حرم به همراه استان‌های هرمزگان و بوشهر در مرز شلمچه برپا شده است.

حجت‌الاسلام سید نورالله جنتی‌پور در گفت‌وگو با  یار زاگرس به برپایی موکب اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد به همراه استان‌های هرمزگان و بوشهر در مرز شلمچه اشاره کرد و گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه برای ارائه خدمت به زوار اباعبدالله الحسین(ع) اقدام به تقسیم‌بندی ادارات استانی در مرزهای سه‌گانه کرده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اوقاف و امور خیریه استان با همکاری استان‌های هرمزگان و بوشهر در مرز شلمچه اقدام به برپایی موکب کرده که این آمادگی وجود دارد روزانه یک هزار نفر در این موکب پذیرایی شوند.

وی با اشاره به اینکه موکب اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد به همراه دو استان دیگر از ۱۹ مهرماه آماده پذیرایی از مردم است، گفت: از تاریخ ۲۲ مهر ماه پخت غذا در این موکب آغاز می‌شود و در سه وعده صبحانه، نهار و شام آماده ارائه خدمت به زائرین کربلا هستیم.

این مسوول با بیان اینکه احتمالا این موکب چند روزی بعد از ایام اربعین برپا است، افزود: با ۸ تن سیب درختی و ۴۰۰ لیتر آب لیموی طبیعی و سایر نذورات مردم کهگیلویه و بویراحمد در مرز شلمچه از زائران پذیرایی می‌شود.

جنتی‌پور عنوان کرد: استانداری، ستاد عتبات عالیات و هیئت رزمندگان اسلام استان کهگیلویه و بویراحمد موکبی را برای خدمات‌رسانی به زوار اربعین تدارک دیدند اما سازمان اوقاف و امور خیریه با توجه به موقوفاتی که در اختیار دارند به صورت مستقل در مرزهای سه‌گانه و همچنین در نجف و کربلا و سایر مسیرهای عتبات خدمات ارائه می‌دهند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد:نیروهای اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد در طول مدت اربعین با حضور در موکب اوقاف در مرز شلمچه کار خدمت‌رسانی به زوار را انجام می‌دهند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :