برای پرداخت مطالبات باغداران و کشاورزان سد تنگ سرخ در بویراحمد اعتباری به مبلغ ۶میلیارد تومان پیش بینی شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی یار زاگرس، غلام محمد زارعی نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست شورای اداری استان که با حضور وزیر نیرو در یاسوج برگزار شد با بیان اینکه امروز مجموعا ۴۷طرح در بخش‌های مختلف نیرو بهره برداری یا کلنگ زنی شد گفت: در حوزه بویر احمد و دنا تصفیه خانه و دفع فاضلاب سی سخت با اعتبار ۱۵میلیارد تومان در فاز اول به بهره برداری رسید که این تاثیر مهمی در توسعه شاخص‌های سلامت شهرستان دنا دارد.
نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی افزود:پست ۱۳۲کیلوولتی برق برای تقویت شبکه‌های برق با اعتبار ۲۶میلیارد تومان به بهره برداری رسید.
وی به بازدید وزیر نیرو از سد تنگ سرخ اشاره کرد و گفت: برای پرداخت مطالبات باغداران و کشاورزان سد تنگ سرخ اعتباری به مبلغ ۶میلیارد تومان پیش بینی شده است که ۲میلیارد تومان آن را استان پذیرفته و بقیۀ آن باید از طریق وزارت نیرو تامین شود.
زارعی به اجرای خط ۲۶۰کیلومتری فاضلاب جنوب رودخانه بشار اشاره کرد و افزود: برای اجرای این طرح ۱۴۰میلیارد تومان برآورد شده که برای تامین این اعتبار در حال رایزنی با مجموعه وزارت نیرو هستیم.
وی گفت: طرح جمع آوری فاضلاب شهر مادوان هم تدوین شده و برای اجرای آن منتظر تامین اعتبار هستیم.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :