دختر والیبالیست نونهال یاسوجی که در تمامی مسابقات والیبال شهرستانی و مدارس استان جزء بهترین بازیکن ها شناخته می شد و در استعدادیابی برای تیم منتخب به مسابقات کشوری نفر اول انتخاب شده بود نام آن از لیست حذف شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی یار زاگرس، در چند ماهه اخیر خبرها و حواشی زیادی از هیات والیبال استان به گوش می خورد، البته این حواشی با انتصاب کاظم نظری معاون سیاسی و امنیتی سابق استاندار به عنوان ریئس هیات شروع شد، حواشی که موجب تخلفاتی همچون انتخاب تقلبی بازیکن های نوجوانان بانوان استان در یزد، جوانان آقایان در زنجان و نوجوانان آقایان در سمنان به همراه داشت و موجب حذف و اخراج این تیم ها از مسابقات شد، و این پایان ماجرا نبوده و حال پای یک ژن خوب در میان است.

در جدیدترین حواشی این هیات، حذف پرنیان دژمان دختر والیبالیست نونهال یاسوجی است که پدر و مادر این بازیکن با مراجعه به دفتر این سایت خبری درخواست رسانه ای کردن آن را داشتند و این پایگاه خبری براساس رسالت خبری و شفافیت در اطلاع رسانی این کار را انجام می دهد.

غلام حسن دژمان پدر این بازیکن در گفت وگو با خبرنگار یار زاگرس با بیان اینکه فرزندم بیش از ۷ سال است که در رشته والیبال فعالیت دارد، گفت: در این چند سال دخترم همیشه نفر اول بوده و در چندین مسابقه استانی و شهرستانی شرکت کرده و همیشه نیز خوش درخشده است.

دبیر هیات والیبال هیچ گونه تماسی مبنی بر اطلاع رسانی درباره تمرینات نداشت

وی با بیان اینکه پرنیان در مسابقات والیبال مدارس استان نیز نفر اول انتخاب و در استعداد یابی انتخاب بازیکن برای مسابقات کشوری نفر اول معرفی شد، افزود: در آن ایام آقای عزیزی دبیر هیات والیبال استان شماره تلفن من را برای هماهنگی برای حضور دخترم در تمرینات گرفت اما هیچ گونه تماسی برای این کار نگرفت.

اولیاء این بازیکن با بیان این مورد که از طرف مربی دخترم به ما گفته شد که باید پرنیان در تمرینات تیم منتخب مسابقات کشوری حضور پیدا کند، ادامه داد: به رغم اینکه این تمرینات با کلاس زبان انگلیسی دخترم تداخل داشت اما چند جلسه در این تمرینات حضور پیدا کرد.

معرفی دختر معاون اداره کل ورزش و جوانان استان به جای پرنیان

وی با بیان اینکه چندین بار به مربی تیم منتخب استان که خانم بارانی بود گفته شد که اگر امکان دارد ساعت تمرینات را تغییر دهد که این تداخل رفع شود، گفت: مربی تیم منتخب در جواب گفت ، امکان تغییر ساعت تمرین وجود ندارد اما بعد از حذف دخترم از تیم منتخب ساعت این تمرینات تغییر داده شد درحالیکه نه تنها به بازیکن بلکه حتی به مربی نیز اطلاعی داده نشد و براساس اطلاعاتی که بدست آوردیم دختر یکی از معاون های اداره کل ورزش و جوانان استان را به جای پرنیان معرفی کردند.

دژمان با بیان اینکه بعد از چند روز این خبر را شنیدیم، ادامه داد: بعد از این خبر به هیات رفتیم که ابتدا با رفتار زشت و ناپسند دبیر هیات مواجه شدیم و اینکه اصلا در این مورد اطلاعی ندارم اما بعد از چند دقیقه حرفهای متناقضی زد که بعد از رفتن ما منجر به معذرت خواهی از طرف خودش شد، البته این کار موجب نشده که از حق دخترم بگذرم.

رئیس هیات والیبال استان از زیر مجموعه خود اطلاعی ندارد

وی اضافه کرد: دکتر نظری رئیس هیات والیبال استان است، آیا وی از زیر مجموعه خود خبر دارد؟!، البته شاید یکی از دلایل برکناری وی از معاونت استانداری همین بی خبری از زیر مجموعه خودش بود.

پرنیان دژمان در هیچ کدام از تمرینات حضور پیدا نکرد

همچنین دبیر هیات والیبال استان در گفت و گو با یارزاگرس با بیان اینکه ۱۶ نفر در کمیته ارزیابی تیم های والیبال استان انتخاب شد، گفت: پرنیان دژمان نیز در این لیست بود و مربی تیم منتخب که در حال تدارک برای مسابقات کشوری بود از مربیان این بازیکن ها درخواست کرد که بازیکن های انتخاب شده در این تمرینات حضور پیدا کنند.

دستان عزیزی با بیان اینکه این بازیکن در هیچ کدام از تمرینات حضور پیدا نکرد، افزود: من خودم به خانم صادقی مربی این بازیکن تماس گرفتم که چرا خانم دژمان در تمرینات حضور پیدا نمی کند که وی در پاسخ گفت من  این اطلاع رسانی را انجام دادم و از چرایی آن بی خبرم.

هیچ تماسی از سوی هیات مبنی بر عدم حضور پرنیان روی تمرینات گرفته نشد

همچنین مربی این بازیکن در گفت و گو با یار زاگرس با بیان اینکه پرنیان دژمان جزء ۱۶ نفر اولین بازیکن در ارزیابی ها واستعدادیابی ها انتخاب شد، گفت: خودم با مربی تیم منتخب تماس گرفتم که تمرینات چه ساعتی برگزار می شود تا خانم دژمان حضور یابد که وی گفت ساعت ۱۶ الی ۱۷:۳۰ است، اما این ساعت با ساعت کلاس زبانش تداخل داشت که از مربی درخواست کردیم این ساعت را تغییر دهد که آنها اعلام کردند امکان تغییر ساعت وجود ندارد.

اجحاف در حق بازیکنان مستعد دهدشتی، گچسارانی و یاسوجی

فاطمه صادقی با بیان اینکه این بازیکن چندین جلسه بر روی تمرینات حاضر شده بود، اظهار کرد: حتی مسابقه ای که با نونهالان دهدشت بعد از استعدادیابی برگزار شد شرکت کرد که باید سه نفر بازیکن از یاسوج، دهدشت و گچساران زیر ۱۷۰ سانت انتخاب می شدند که همه آنها از یاسوج توسط یک مربی خاص انتخاب شد.

وی با اشاره به اینکه بعد از یکی یا دو روز این بازیکن به علت تداخل کلاسهایش بر روی تمرینات حاضر نشده بود، ادامه داد: مربی منتخب ساعت تمرین را تغییر دادند اما نه به من و نه خانواده این بازیکن اطلاع رسانی نشد.

مربی این بازیکن در پاسخ به سوالی که آیا دبیر هیات برای پیگیری نیامدن پرینان دژمان بر روی تمرینات با شما تماس گرفته بود؟، اینگونه جواب داد:  هیچ گونه تماسی از طرف آقای عزیزی دبیر هیات با من گرفته نشد تا روزی که خانواده این بازیکن برای پیگیری علت حذف نام دخترشان از لیست بازیکن ها به هیات رفتند و فقط در حد یک پیامک با من ارتباط برقرار شد.

وی با انتقاد از هیات والیبال استان که نام این بازیکن را از تیم منتخب حذف کردند ، تصریح کرد: چطور می شود که این بازیکن توسط استعداد یابی انتخاب شود و توسط این هیات حذف شود؟، با این وضعیت می توان گفت استعداد یابی در استان سوری است.!

حال می توان گفت که حواشی و تخلفات هیات والیبال استان همچنان پابرجاست و ادامه دارد، البته هیاتی که رئیس آن سیاسی انتخاب شود و از زیر مجموعه خودش نیز هیچ گونه اطلاعی ندارد، باید هم اینگونه مشکلات گریبان گیر آن شود.

دختر والیبالیستی که هفت سال تمام هم و غم خودش را در این رشته هزینه می کند حال باید قربانی رابطه ها و ضابطه هایی شود که انتخاب های استعدادیابی را حذف می کند و ژن خوب را جایگزین بهترین می کند؟!

با این تفاسیر باید منتظر بود که آیا روزی می رسد که پای رابطه ها از ورزش و والیبال این استان قطع شود و افرادی که شایسته هستند در جایگاه واقعی خود قرار بگیرند.!

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :